Aktualno

Od 23. februarja do 5.marca je v Mariboru potekalo Evropsko prvenstvo v sabljanju za kadete in mladince.  V reprezentanco, ki je na prvenstvu zastopala Slovenijo so se uvrstili tudi trije člani našega sabljaškega kluba. Domen Davidovič in Luka Starc sta slovenske barve zastopala v kadetski in mladinski kategoriji. Bolje sta se odrezala v prvi, kjer je Domen osvojil 68., Luka pa 70. mesto, v mladinski kategoriji sta končala na 72. (Domen) in 81. mestu (Luka). Naš tretji član reprezentance, Dan Pavlovič je nastopil v mladinski kategoriji in zaključil na 77. mestu.

Pričakovanja tekmovalcev in trenerjev pred prvenstvom so bila višja, vendar našim fantom žal ni uspelo pokazati vsega kar znajo in doseči zastavljenih ciljev. Razočaranje je bilo veliko predvsem v kategoriji kadetov, kjer smo pričakovali in upali na eno uvrstitev v prvo polovico nastopajočih.

Naši fantje so kasneje nastopili tudi v ekipnem delu tekmovanja. Domen in Luka sta bila člana kadetske ekipe v floretu, ki je zasedla 18. mesto. Mladinska ekipa katere člana sta bila Dan in Domen pa je osvojila 15. mesto.

Sabljaška sekcija Duel Tabor vsem članom slovenske sabljaške reprezentance čestita za prikazano na Evropskem prvenstvu v Mariboru in upa, da bo motiv za trdo delo na treningih po končanem prvenstvu večji kot kdajkoli.